Dobry księgowy, to problem z głowy!

Roczne rozliczenie sprzedaży z Print on Demand (Amazon Merch, Amazon KDP, Redbubble i inne)

Skorzystaj z usług biura księgowego, które sam wybrałem i polecam

Cześć, z tej strony Mateusz Bober, czyli Brodaty Mercher. 

Być może zastanawia Cię jak się rozliczyć z Amazon Merch, Redbubble, czy Amazon KDP.

Bardzo często pytacie mnie w jaki sposób rozliczać podatek z zarobków na platformach print on demand. 

Nie jestem ekspertem w temacie podatków, dlatego powierzam tę kwestię specjalistom, by mieć pewność, że wszystko jest zrobione jak należy.

Możesz teraz skorzystać z usług sprawdzonej i polecanej przeze mnie księgowości.

Jak skorzystać z usługi Rozliczenie Print On Demand?

Krok 1. Wybierz swój pakiet:

Pakiet STANDARD

347 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 347 zł.

Rozliczenie sprzedaży za 2023 rok z platform Print on Demand: Amazon Merch, Amazon KDP, Redbubble, Teepublic.
Elektroniczna wysyłka PIT za 2023 rok całkowicie online


Pakiet FULL

397 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni - 397 zł.

Rozliczenie sprzedaży za 2023 rok z platform Print on Demand: Amazon Merch, Amazon KDP, Redbubble, Teepublic.
Elektroniczna wysyłka PIT za 2023 rok, całkowicie online

Krok 2. Napisz e-mail

Korzystając z poniższego formularza kontaktowego, napisz który pakiet wybierasz i na jakich platformach zarabiasz - w odpowiedzi otrzymasz wszelkie dalsze instrukcje, dotyczące płatności za usługę, oraz dotyczące dokumentów, które musisz dostarczyć.
Zwróć uwagę, aby nie popełnić literówki, podając swój adres e-mail.

*W przypadku bardziej skomplikowanego problemu księgowego także służymy pomocą i zapraszamy do indywidualnej wyceny usługi.

Krok 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami z maila

Po otrzymaniu odpowiedzi mailowej, opłać usługę zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, oraz dostarcz niezbędne dokumenty, o które poprosi Cię księgowość. 

Kto rozliczy Twoje przychody? Poznaj Ewę:

Najważniejsze informacje dla sprzedających w Print on Demand:

Czy mogę samodzielnie rozliczyć swoją sprzedaż?

Tak. W filmie zamieszczonym powyżej, Ewa tłumaczy dokładnie jak należy to zrobić. Jeżeli jednak nie czujesz się pewnie w temacie podatkowym (tak jak ja), lepiej i bezpieczniej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, który zdejmie ten problem z Twoich barków.

Do kiedy należy się rozliczyć ze sprzedaży na Amazon Merch, KDP, Redbubble, Teepublic?

Do końca kwietnia następnego roku. Jeżeli np. chcesz rozliczyć sprzedaż z Amazon KDP lub Amazon Merch za 2022 rok, należy to zrobić do końca kwietnia 2023 roku. Nie można jednak zrobić tego wcześniej, niż w połowie marca 2022, ponieważ dopiero wtedy w Twoim panelu są dostępne do pobrania odpowiednie dokumenty podatkowe.

Skąd pobrać dokumenty podatkowe na Amazon?

W panelu Amazon Merch, lub Amazon KDP klikając w "Your Account" znajdziesz zakładkę "Tax Information". Kliknij w "Update Tax Information", a następnie "Find Forms" - znajdziesz tam wszystkie dotychczasowe formularze, wystawione dla Ciebie przez Amazon. Zazwyczaj formularz za poprzedni rok pojawia się tam w połowie marca roku kolejnego.

Czy trzeba rozliczać małe kwoty?

Nawet małe kwoty zarobione ze sprzedaży na Amazon KDP należy zgłosić w rozliczeniu rocznym do Urzędu Skarbowego. Jeżeli zmieścisz się w aktualnie obowiązującej kwocie wolnej od podatku to podatku ze sprzedaży nie zapłacisz, ale sprzedaż musi zostać przedstawiona w Twoim PIT.

Jak często muszę rozliczać sprzedaż z platform print on demand?

Wystarczy rozliczyć się raz w roku. Przychody ze sprzedaży z Amazon KDP/Amazon Merch (są to przychody z praw autorskich) należy rozliczyć raz do roku i nie ma potrzeby rozliczania się co miesiąc z Urzędem Skarbowym. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz swoją firmę i chcesz rozliczać się w ramach działalności.

Jak najprościej rozliczyć sprzedaż z print on demand?

Wystarczy, że skorzystasz z oferty na tej stronie, pisząc mail przez formularz kontaktowy. Nie musisz znać się na księgowości. Otrzymasz mail zwrotny, w którym dowiesz się jakie dokumenty musisz nam dostarczyć, oraz jak opłacić usługę Rozliczenie Print On Demand. Księgowość rozliczy Twoje zarobki i wyśle Ci dokument z kwotami, które wpiszesz do swojego rozliczenia rocznego. Jeżeli wybierzesz Pakiet FULL (z rozliczeniem rocznym PIT), księgowość wyśle do Urzędu Skarbowego całe Twoje rozliczenie roczne łącznie z przychodami z platform print on demand.

Czy po przekroczeniu danego progu zarobków muszę otworzyć działalność gospodarczą?

Nie. Rozliczasz się z praw autorskich, a to oznacza brak konieczności posiadania własnej firmy. Nie ma tutaj żadnych limitów, ani progów, powyżej których należy otworzyć działalność, bo nie jest to tzw. działalność nierejestrowana. Wystarczy, że raz w roku rozliczysz się z Urzędem Skarbowym jako autor.

Copyright © Mateusz Bober: Brodaty Mercher. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

www.brodatymercher.pl
O mniePolityka prywatności | Regulamin | Kontakt

Yes! Give Me Access to the Videos Now

Enter your email below to get instant access to video 1 in our FREE training series

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close