Co najlepiej sprzedawać żeby zarobić

Obecny 2024 rok może być dobrym momentem, aby rozpocząć przygodę z internetowym handlem. Popyt na różnego rodzaju produkty i usługi online rośnie bowiem z każdym miesiącem. Trzeba jednak przyznać, że znalezienie odpowiedniej niszy nie zawsze jest łatwy. Jeśli zastanawiasz się, co sprzedawać przez internet, żeby zarobić w 2024 roku, dziś mamy kilka propozycji dla Ciebie.

Co sprzedawać żeby zarobić? Cztery pomysły na 2024 rok

Pomysłów na to, czym handlować, aby zarobić, znajdziesz w internecie naprawdę wiele. Trzeba jednak od razu podkreślić, że nie każdy z nich jest równie skuteczny. Niektóre z nich dostępne są dla bardzo wąskiego grona odbiorców, inne cechują się olbrzymią konkurencją. Postanowiliśmy więc wybrać kilka naprawdę skutecznych metod na zarabianie online, których rozpoczęcie może rozważyć praktycznie każdy. Rozpoczęcie opisywanych dziś działalności nie wymaga zgromadzenia ogromnych nakładów finansowych, a jedynie odrobiny wyobraźni, wysiłku i cierpliwości. A zatem – co sprzedawać w internecie, żeby zarobić prawdziwą gotówkę?

Druk na żądanie – dobra alternatywa dla dropshippingu?

Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla dropshippingu, a jednocześnie sprawdzonej metody na to, co sprzedawać, żeby zarobić, z pewnością polecić Ci możemy drukowanie na żądanie. Ten model biznesu świetnie sprawdza się na zachodzie, a i w naszym kraju staje się coraz bardziej popularny.

Na czym konkretnie polega? Otóż taka forma prowadzenia działalności pozwoli Ci na sprzedaż różnego rodzaju gadżetów opatrzonych własnym projektem graficznym. Wymagana jest więc pewna doza kreatywności, byś wyróżnił się spośród konkurencji. To, czym druk na żądanie różni się od tradycyjnych form sprzedaży to fakt, że nie musisz przygotowywać od razu całej partii produktów (i potem zastanawiać się, co zrobić z towarem, który nie schodzi). Cały proces zaczyna się po złożeniu zamówienia przez klienta.

Bez wkładu i bez działalności gospodarczej

Podobnie, jak w dropshippingu nie musisz również inwestować w produkcję. czy powierzchnię magazynową. Po prostu – tworzysz projekt, ustalasz produkty, na których ma znaleźć się nadruk i wystawiasz na konkretnej platformie, która zajmie się drukiem i dostawą gotowego produktu. Do dyspozycji masz kilka takich platform, jak na przykład Amazon Merch on Demand, Amazon KDP czy Redbubble. Pamiętaj, że każda z nich nieco różni się regulaminem i warunkami sprzedaży.

Co więcej, ten rodzaj biznesu jest niezwykle wygodny i bezpieczny, ponieważ nie potrzebujemy ani złotówki na start. Nie musimy również prowadzić działalności gospodarczej, ponieważ rozliczamy się z tzw. praw autorskich, bez żadnych limitów przychodu.

A co najlepiej sprzedawać, żeby zarobić na druku na żądanie? Gama produktów z roku na rok jest coraz szersza. Dobrym pomysłem będą więc między innymi kubki, torby, czapki, czy etui na telefon. Jednak wciąż produktem, który zarabia najwięcej jest tzw. „Standard T-shirt” i do tego najbardziej Cię zachęcam.

Chcesz dowiedzieć się ze szczegółami jak działa ten biznes, ile ja sam na nim zarabiam i przede wszystkim jak Ty możesz zacząć robić to samo? Wpadnij po bezpłatny ebook, który napisałem właśnie z myślą o osobach początkujących.

Bezpłatny e-book "Print on Demand od Podstaw"

Odbierz swój bezpłatny egzemplarz TUTAJ

Co sprzedawać w internecie, żeby zarobić pasywnie? Na przykład zdjęcia.

Jeśli masz odpowiednie predyspozycje, możesz też zacząć sprzedawać wykonane przez siebie zdjęcia w różnego rodzaju bankach zdjęć. Pamiętaj jednak, że tego typu portale płacą najwięcej za zdjęcia naprawdę dobrej jakości, dlatego wysoce zalecane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Inwestycja w dobrej jakości aparat jest jednak opłacalna. Chociażby dlatego, że sposób ten umożliwi Ci po pewnym czasie w pełni pasywny zarobek. Dlaczego?

Otóż wiele banków zdjęć naliczy Ci wynagrodzenie za każdym razem, kiedy wykonana przez Ciebie fotografia zostanie zakupiona. Niezależnie od tego, czy po tygodniu, czy trzech miesiącach od daty jej wystawienia. Jeśli robisz dużo zdjęć, a fotografia jest Twoją pasją, może to więc być ciekawy biznes. Co można sprzedawać żeby zarobić w bankach zdjęć? W dużej mierze zależy to od aktualnych potrzeb i preferencji klientów. Niemniej w teorii możesz sprzedać praktycznie każde zdjęcie, jakie masz zapisane w pamięci swojego aparatu.

Sprzedawaj swoje umiejętności – to Ci się opłaci.

Dyskutując o tym, co najlepiej sprzedawać, żeby zarobić, błędem byłoby nie wspomnieć o tym, że nie zawsze to fizyczne produkty sprzedają się najlepiej. Często równie intensywnie poszukiwane są konkretne umiejętności. Tutaj również do wyboru masz bardzo wiele różnych możliwości. Jeśli posiadasz zdolności językowe, lub uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela, sprzedawać możesz korepetycje i konsultacje online. Stawki dochodzą tu nawet do 40-50 złotych na rękę za godzinę. Dodatkowy plus jest taki, że w zdecydowanej większości przypadków masz bardzo dużą kontrolę nad swoim grafikiem.

Jeśli posiadasz bardziej wyspecjalizowaną umiejętność – np. potrafisz grać na akordeonie – w internecie istnieje wiele platform, na których utworzyć i sprzedać możesz swój własny kurs od podstaw (jak i dla zaawansowanych). Bardziej techniczne umiejętności (np gry na giełdzie) możesz także zmonetyzować tworząc e-booka. Wybór tutaj jest naprawdę szeroki, a więc bez problemu znajdziesz swoją niszę.

Rękodzieło – unikatowe produkty za odpowiednią cenę

Każdy z nas ma jakiś talent – dlaczego więc go nie zmonetyzować? Jeśli nawet nie posiadasz umiejętności niezbędnych do wykonania ekskluzywnie prezentujących się akwarelowych obrazów, imponujących realizmem figurek i modeli, czy kamiennych rzeźb, nie oznacza to jeszcze. że powinieneś na wstępie skreślać handel rękodziełem. Dlaczego?

Otóż nie są to jedyne rodzaje rękodzieła, jakie możesz sprzedawać. Co więcej, istnieje kilka bardziej opłacalnych opcji. Co sprzedawać, żeby zarobić na rękodziele? Bardzo dużą popularnością cieszą się ręcznie wykonane kosmetyki z naturalnych składników, zabawki dla dzieci, a nawet drobne gadżety, jak breloki, smycze czy też wykonane na drutach ubranka. Liczy się przede wszystkim kreatywność i wysoka jakość oferowanych przez Ciebie produktów.

Co można sprzedawać, żeby zarobić w internecie – Podsumowanie

Internet stale się rozwija i oferuje coraz to nowsze możliwości zarabiania. Wyraźnie widać to choćby po drodze, jaką przebył druk na żądanie. Od prostej usługi, która niegdyś kojarzona była wyłącznie z koszulkami i ubraniami po taką, która daje możliwość zaoferowania nawet profesjonalnego sprzętu z własnym motywem graficznym. Co najlepiej sprzedawać w internecie, żeby zarobić? Każdy z nas jest inny, dlatego chyba najlepiej odkryć to na własną rękę.

Zachęcamy do eksperymentów. Pamiętaj, że niekoniecznie wiązać się to musi z założeniem własnej działalności gospodarczej i związanymi z tym faktem opłatami. Osiągając z tego tytułu dochody nie wyższe, niż 75% wysokości płacy minimalnej (a zatem 3 181,15 zł w I półroczu 2024 roku i 3.225 zł w II półroczu) prowadzić możesz tzw. działalność nierejestrowaną, bez konieczności odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne, czy też comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. Może to być więc dla Ciebie szansa, aby sprawdzić swoje możliwości bez dodatkowego ryzyka finansowego. W przypadku druku na żądanie, nie potrzebujesz nawet w/w działalności nierejestrowanej. Rozliczysz się raz w roku wraz z PIT.

Skuteczności!

Leave a Reply

Your email address will not be published.