W dzisiejszym wpisie dowiesz się jak sprzedawać koszulki z własnymi nadrukami bez konieczności posiadania firmy, bez konieczności inwestowania choćby złotówki, oraz nie musząc mieć umiejętności graficznych.
Brzmi interesująco, prawda?
Dzisiejszy temat jest skierowany do osób początkujących, lub wręcz całkiem nowych w temacie biznesu na Amazon Merch (dawniej Merch by Amazon) i ogólnie biznesu print on demand.
Czy chcesz, jak ja i wiele osób śledzących mojego bloga, sprzedawać własne koszulki w internecie, zarabiając w euro i rozkręcić własny koszulkowy biznes online nie wychodząc z domu lub po prostu dorobić sobie w ciekawy sposób po godzinach? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu.

Moja historia

Z końcem 2019 roku sam szukałem na siebie pomysłu zawodowego, chciałem podreperować swój budżet i choć trochę dorobić sobie do do pieniędzy, które zarabiałem na etacie. Stwierdziłem, że wolę rozpocząć coś swojego, niż szukać innej pracy etatowej.
Już od końcówki szkoły podstawowej chodziłem w koszulkach takich zespołów jak Nirvana, czy AC/DC, co dawało mi poczucie przynależności do grupy ciekawych grupy ludzi, słuchających podobnej muzyki, co ja.
(Nadal z tego nie wyrosłem, kocham nosić koszulki z okładkami płyt moich ulubionych zespołów, co zresztą widać na moim kanale YouTube i nie wierzę, że to się kiedyś zmieni).

Tak więc coś, co dla kogoś może być najzwyklejszym elementem garderoby, dla mnie od dziecka było formą wyrażania siebie. Wiedziałem, że nie jestem w tym odosobniony, więc stwierdziłem, że może dobrym pomysłem będzie produkcja własnych koszulek, choć nie miałem na to nawet cienia pomysłu, nie wiedziałem jak się do tego zabrać, od czego zacząć, ile pieniędzy potrzebuję na start itp.
Błądziłem po internecie, przeróżnych forach, w poszukiwaniu wiedzy i porad dla początkujących.
Pierwotnie planowałem kupić sobie tzw. prasę termotransferową, by metodą sublimacji nanosić nadruki na zakupione wcześniej gładkie koszulki i wówczas sprzedawać je w tradycyjny sposób, wysyłając do klientów itp.
Całe szczęście, że tego nie zrobiłem! Dopiero dzisiaj wiem ile zachodu, pracy i pieniędzy kosztuje poważne wejście w taki biznes!
Wspominałem już, że nie miałem wówczas nawet żadnych oszczędności?
Jedyne co miałem to impuls, który dał mi wielką dawkę motywacji, a ja nie zamierzałem zwlekać, czułem, że chcę działać natychmiast. Nauczyłem się już, że takim impulsom często warto ufać, bo gdy zbyt długo rozważamy jakiś pomysł, zawsze znajdziemy jakieś argumenty “przeciw”, a w konsekwencji nie podejmiemy próby i nie damy sobie szansy na zmianę naszego życia.
Wtedy zdarzyło się coś, co odmieniło wszystko.

Odkryłem platformę Merch by Amazon.


Czyli zdecydowanie najlepszą formę biznesu online, polegającego na sprzedaży własnych koszulek, która nie dość, że jest w pełni darmowa, to nie wymaga zakładania firmy niezależnie od tego, jak dużo zarobimy.
Poza tym, jest też najwygodniejszą i najbezpieczniejszą formą biznesu online, o jakiej kiedykolwiek słyszałem.

Jako, że nie istniał wtedy jeszcze żaden polski kurs Merch by Amazon, musiałem zacząć zdobywać wiedzę samodzielnie, co zajęło o wiele za dużo czasu – zagraniczne kursy były dla mnie wówczas zdecydowanie za drogie, poza tym, nie czułem się jeszcze zbyt pewnie z moją znajomością języka angielskiego, która bardzo poprawiła się z czasem w praktyce, korzystając na co dzień z Amazona.

Jeśli chcesz wejść w ten biznes znacznie lepiej i szybciej, niż ja wchodziłem, nie musząc w dodatku eksperymentować, tracić czasu, ani narażać swojego konta na różne niebezpieczeństwa, koniecznie sprawdź moją Akademię Print on Demand, w której uczę jak zarabiać dzięki nadrukom na T-shirty (i o wiele więcej) TUTAJ.

Musisz wiedzieć, że Amazon jest miejscem które codziennie odwiedzają w celu zrobienia zakupów miliony ludzi, wielu z nich szuka właśnie ubrań, z kolei wielu z nich: koszulek z nadrukami. 

Gdybyśmy chcieli założyć własną firmę, zamawiać (lub szyć) własne koszulki, produkować je, dotrzeć przed oczy klientów przez płatną reklamę naszej strony internetowej i zajmować się obsługą klienta – wydalibyśmy ogromne ilości pieniędzy i poświęcilibyśmy mnóstwo czasu bez żadnej gwarancji, że ten biznes w ogóle wypali.
Tymczasem Amazon daje nam za darmo możliwość docierania z naszymi produktami do milionów ludzi na całym świecie, bez konieczności wydawania choćby złotówki!
Oczywiście jest to sytuacja win-win: każda sprzedana przez nas koszulka to kilka dolarów prowizji dla nas i kilka dolarów prowizji dla Amazona (reszta to koszty produkcji).
Dlatego Amazonowi zależy równie mocno co nam, żeby nasze koszulki się sprzedawały, bo on również na tym zarabia, w związku z tym jego algorytmy pomagają naszym koszulkom jak mogą, a mogą wiele.
Czy nie jest to doskonały model biznesowy dla obu stron?
Moim zdaniem jest, zwłaszcza, jeśli nie mamy środków, które możemy w biznes zainwestować – tutaj nie ryzykujemy niczym. 

Jeżeli myślisz, że skoro to wszystko takie proste, to zapewne zarobek tam jest kiepski – nic bardziej mylnego.
Sam zarobiłem na Amazonie w 2021 roku 75 tysięcy złotych, więc jest to zarobek roczny zbliżony do naprawdę dobrze płatnej pracy etatowej, a wierz mi, że znam ludzi, którzy zarabiają rocznie znacznie większe kwoty ode mnie (wciąż nad tym pracuję i moje zarobki ciągle rosną).

Wykres mojej sprzedaży od początku, czyli od listopada 2019 do dzisiaj.

Na czym polega myk, czyli jak działa Amazon Merch?


„Okej, ale do brzegu, Brodaty, nie miałeś się przechwalać, tylko tłumaczyć jak sprzedawać własne koszulki w internecie!”

Już tłumaczę!
Na początek musimy zarejestrować się na merch.amazon.com
Tam musimy wypełnić różne kwestionariusze, podać konto bankowe, na które Amazon będzie wypłacał nam wynagrodzenie, oraz napisać do Amazona wiadomość z prośbą o przyjęcie do Amazon Merch – rozwijam ten temat bardzo obszernie TUTAJ (we wpisie) i TUTAJ (na YouTube).

Kiedy zostajemy przez Amazona zaakceptowani do Mercha, dostajemy wówczas możliwość sprzedawania własnych koszulek w następujący sposób:

Tworzymy prostą grafikę w postaci pliku .png, który możemy stworzyć nawet w bardzo podstawowych programach graficznych, plik ten umieszczamy na Amazonie na “wirtualnym T-shircie”.  Kiedy stworzymy taki wirtualny produkt, nadamy mu tytuł, opis itd, Amazon, na podstawie podanych przez nas informacji o wzorze (tytuł itp), zaczyna polecać naszą koszulkę klientom, którzy wyszukują frazy, które wg. algorytmu Amazona kojarzą się z tym, jak ten wzór nazwaliśmy i opisaliśmy.
Taka wirtualna koszulka pokazuje się jako zwyczajny wynik wyszukiwania, klient nie ma nawet pojęcia, że ten produkt (jeszcze) nie istnieje w świecie rzeczywistym.
Kiedy ktoś z klientów Amazona stwierdzi, że podoba mu się nasza koszulka, kupuje ją i dopiero wtedy dzieje się cała magia, nazywana drukiem na żądanie (print-on-demand).
Dopiero w momencie kupna, Amazon sam tworzy dla klienta koszulkę, drukując na gładkiej, pustej koszulce naszą grafikę, następnie doręczając ją osobie, która ją zakupiła.

Koszulki już czekają na nasze grafiki!


Bajecznie proste, prawda?

Zauważ, że cały nasz wysiłek w tym procesie ograniczył się tylko do stworzenia grafiki na koszulkę (która może składać się nawet wyłącznie z tekstu, takie koszulki świetnie sprzedają się na Merch by Amazon), stworzenia jej opisu i kliknięcia “Opublikuj”. Nasza koszulka wówczas hula już sobie po Amazonie, a my możemy zająć się tworzeniem następnej.

Czy Ty też uważasz, że brzmi to niemal jak gra komputerowa, a nie jak realny biznes? Może to dlatego sprawia to mercherom tyle frajdy. 

Jak wspomniałem wcześniej, nie musimy prowadzić działalności gospodarczej, żeby sprzedawać na Merch by Amazon. Jak to możliwe?
Nasze wynagrodzenie Amazon wysyła nam jako przychód z tytułu praw autorskich (jesteśmy przecież autorami naszych grafik), w związku z czym płacimy podatek tylko raz w roku, podczas wysyłania PITa. 

Materiały, które pomogą Ci zacząć sprzedawać swoje koszulki szybko i skutecznie:

Na temat sprzedawania koszulek na Merchu można mówić godzinami, na dobry początek polecam Ci całkowicie Darmowy Kurs Domowego Biznesu, który wytłumaczy Ci dokładniej cały proces i pokaże krok po kroku jak się dostać na Amazon Merch, co napisać w wiadomości zgłoszeniowej, jakich programów graficznych i nie tylko używać, by nasza praca była jeszcze bardziej skuteczna, oraz jak opublikować nasz pierwszy produkt i zacząć zarabiać. Zapisz się do Darmowego Kursu Domowego Biznesu TUTAJ.

Darmowy Kurs Domowego Biznesu

Zachęcam Cię też do przejrzenia innych moich wpisów na blogu, oraz zajrzenia na mój kanał YouTube TUTAJ.
Znajduje się tam naprawde ogrom wiedzy, którą zdobywałem przez ostatnie lata i stosowałem w praktyce z bardzo dobrymi rezultatami. 

Nauczyłem się działać na Amazon Merch on Demand naprawdę skutecznie, ale wciąż pasjonuje mnie ten temat i pochłaniam wiedzę z zagranicznych źródeł i od moich mentorów biznesowych.
Jeśli masz do mnie pytania, śmiało pisz mail na: mateusz@brodatymercher.pl
Chętnie rozwieję Twoje obawy i pokażę odpowiedni kierunek działania.

Zasubskrybuj też mój kanał YouTube, regularnie pojawia się tam nowa dawka darmowej wiedzy o Merch by Amazon i innych formach biznesu w internecie. 

Dołącz do Akademii Print On Demand


Jeżeli zaś chcesz wystartować z wysokiego C z przewagą nad innymi i na dzień dobry wejść na wyższy poziom, dołącz do naszej Akademii Print On Demand, która nauczy Cię wszystkiego od A do Z, począwszy od założenia konta, rejestracji, tworzenia pierwszej koszulki, szukania nisz, słów kluczowych, darmowe sposoby promowania Twoich produktów, dostaniesz też ogrom potrzebnych narzędzi, oraz dostęp do zamkniętej grupy facebookowej tylko dla kursantów.

Akademia Print On Demand

Akademia Print On Demand to nie tylko najlepszy w Polsce Kurs Amazon Merch – jest to zbiór czterech kursów w cenie jednego! Nauczysz się:

  • zarabiać na Amazon Merch
  • zarabiać na Redbubble
  • zarabiać na Teepublic
  • tworzyć piękne kompozycje w Canva

Dołącz do Akademii Print On Demand TUTAJ

Życzę Ci dobrej zabawy i świetnych wyników! 

Mateusz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.