Witaj na blogu Brodaty Mercher!

W tym wpisie opowiem Ci jak w ciągu jednej nocy, smacznie śpiąc, zarobiłem ponad 1200zł na Amazon Merch on Demand (dawniej pod nazwą Merch by Amazon). 

Jeszcze nie tak dawno, bo w 2019, szukałem dla siebie jakiejś formy dorobienia sobie pieniędzy po godzinach pracy etatowej.

Zależało mi na tym, żeby była to żeby była to jakaś forma biznesu online, pomimo, że tak naprawdę nie czułem się na siłach podołać jakimś wielkim przedsięwzięciom: nie mam ani wykształcenia w kierunku informatycznym, ani graficznym, a wydawało mi się to wówczas konieczne, żeby zarabiać “zdalnie” (zanim to stało się ogólnoświatową normą, można powiedzieć: “zanim to było modne”).

W czasie moich poszukiwań dodatkowego źródła dochodu trafiłem na Youtube na film dotyczący serwisu o nazwie Merch by Amazon.

Nie miałem wtedy jeszcze pojęcia, że to znalezisko odmieni moje życie tak bardzo.

Amazon Merch: co to takiego?

Być może wiesz już dobrze czym jest Amazon Merch, być może pierwszy raz słyszysz tę nazwę, więc pokrótce wyjaśnię że jest to platforma sprzedażowa Amazona, która umożliwia nam w bardzo prosty sposób sprzedaż koszulek (i nie tylko koszulek) na Amazonie bez wychodzenia z domu, bez zakładania firmy, oraz bez inwestowania w ten biznes choćby złotówki.

Wszystko dzięki tak zwanemu drukowi na żądanie (Print On Demand), który polega na tym, że:

1. Po stworzeniu przez nas “wirtualnego produktu” (czyli koszulki z naszą grafiką), Amazon pokazuje ją swoim klientom zupełnie tak, jak gdyby był to istniejący już produkt (klient najczęściej nie ma nawet pojęcia jak działa ten proces),

2. Nasz “produkt wirtualny” staje się realnym produktem fizycznym w chwili, kiedy zostanie kupiony przez jakiegoś klienta Amazona.

3. W momencie tego zakupu Amazon przejmuje pałeczkę i odwala dla nas całą robotę: on ten produkt drukuje, on go pakuje, on zajmuje się wysyłką, dostawą i całą obsługą klienta, a jedyne co my robimy, to… zarabiamy na każdej sprzedanej koszulce tyle, ile zysku sami sobie ustalimy.

Jeśli słyszysz o druku na żądanie po raz pierwszy, jesteś zapewne w takim samym szoku, w jakim byłem ja: od razu włączył mi się “Janusz mode” i zacząłem analizować kto i w jaki sposób próbuje mnie oszukać, bo przecież to “niemożliwe”, żeby zarabiać w tak łatwy i wygodny sposób. 

Jednak desperacja i brak akceptacji dla mojej ówczesnej sytuacji finansowej kazał mi spróbować i pchnął mnie do działania od zaraz.

Trzeba było sporo pogrzebać w internecie, żeby wiedzieć jak się za to zabrać – nie miałem tyle szczęścia co Ty, nie było wówczas w Polsce bloga, takiego jak ten, którego właśnie czytasz, na którym cała ta wiedza byłaby zebrana w jednym miejscu 🙂

Powiem tylko tyle – była to najlepsza decyzja w moim życiu.

Amazon Merch: zarobki?

Dziś, dwa lata od tamtej chwili, jestem w miejscu, w którym Amazon Merch on Demand jest moim głównym źródłem dochodów, a w czwartym kwartale roku, kiedy amerykanie kupują koszulki jak szaleni np. jako prezenty świąteczne dla rodziny i znajomych, dochodzę do wyników przekraczających 1000 zł zarobku dziennie.

A wierz mi, że nie jest to wcale górna granica możliwości zarobku na Merch by Amazon, znam osobiście ludzi z całego świata, którzy zarabiają znacznie więcej.

Ja jednak chcę pokazać Ci, że jestem idealnym przykładem, że nie trzeba mieć żadnych umiejętności graficznych, biznesowych, ani nic z tych rzeczy, by wystartować na Merchu.

Swoją drogą, jestem w wielkim szoku jak bardzo mało popularny jest w Polsce ten temat, zwłaszcza, że dla Polaka zarobek w dolarach, a życie w złotówkach to scenariusz marzeń, nie potrzebujemy już zielonej karty, by je spełnić, jak robiło to pokolenie naszych rodziców, czy dziadków.

Temat Merch by Amazon będę tu poruszać dużo głębiej w przyszłości, chcę zarażać tą wiedzą i tą zajawką, bo wiem jak odmienić może ona życie ludzi, którzy nawet nie podejrzewali, że mogą sami być sobie szefem.

Jeżeli masz pytania, a wyobrażam sobie, że może być ich sporo, poniżej znajduje się filmik YouTube, w którym poruszam ten temat, a na moim kanale Brodaty Mercher znajdziesz naprawdę dużo wskazówek jak zacząć swoją przygodę ze sprzedażą koszulek w internecie. 

Darmowy Kurs Domowego Biznesu: Lekcja 1 – Darmowy Kurs Amazon Merch

Zapraszam Cię również do zapisu na Darmowy Kurs Domowego Biznesu, w którym znajdziesz m.in. obszerną lekcję na temat Amazon Merch on Demand.

Zapisz się na Darmowy Kurs Amazon Merch TUTAJ.

Akademia Print On Demand

Jeżeli zaś chcesz wystartować z wysokiego C z przewagą nad innymi i na dzień dobry wejść na wyższy poziom, dołącz do naszej Akademii Print On Demand, która nauczy Cię wszystkiego od A do Z, począwszy od założenia konta, rejestracji, tworzenia pierwszej koszulki, szukania nisz, słów kluczowych, darmowe sposoby promowania Twoich produktów, dostaniesz też ogrom potrzebnych narzędzi, oraz dostęp do zamkniętej grupy facebookowej tylko dla kursantów.

Akademia Print On Demand

Akademia Print On Demand to nie tylko najlepszy w Polsce Kurs Amazon Merch – jest to zbiór czterech kursów w cenie jednego! Nauczysz się:

  • zarabiać na Amazon Merch
  • zarabiać na Redbubble
  • zarabiać na Teepublic
  • tworzyć piękne kompozycje w Canva

Dołącz do Akademii Print On Demand TUTAJ

Do zobaczenia następnym razem!
Mateusz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.