Czekasz od tygodni, a może miesięcy, aż Amazon Merch (dawny Merch by Amazon) rozpatrzy Twoją aplikację?

Na początek napiszę, że nie jesteś sam(-a)!
Naprawdę: wielu z nas przechodziło przez to ciągnące się w nieskończoność czekanie i niepewność, czy może tym razem zostaniemy przez Amazona przyjęci do grona Mercherów i będziemy mogli publikować i sprzedawać swoje koszulki.

Wspomnę jeszcze, że jeśli wolisz oglądać/słuchać, niż czytać, wersja video tego wpisu znajduje się na moim kanale YouTube „Brodaty Mercher”, a znajdziesz ją TUTAJ.
Warto ją obejrzeć, gdyż poruszam tam sporo szczegółów i przykładów.

Od czasu wypuszczenia tamtego filmiku, dostałem już dziesiątki komentarzy, wiadomości prywatnych i maili z podziękowaniami od osób, które straciły już wiarę, że kiedykolwiek uda im się dostać do Amazon Merch.

Są dwa główne problemy, przez które wiele osób nie wie jak się dostać do Amazon Merch:

1. Częste odmowy ze strony Amazona
2. Przedłużający się czasem naprawdę mocno czas ich odpowiedzi

Oczywiście najmniej pożądaną opcją jest czekanie wieki na ich odpowiedź, a potem informacja, że zostaliśmy odrzuceni.

Dziś poznasz sposób, który może rozwiązać oba te problemy za jednym zamachem!

Wszystko zaczęło się od moich kursantów!
Kilkoro z nich utknęło w procesie aplikacji na Mercha i próbowaliśmy ustalić strategię działania, co warto wypróbować, co zmienić w samej aplikacji i jak przerwać tę stagnację.
Dosyć przypadkowo okazało się, że zachodzi pewna prawidłowość, która sprawdza się tym skuteczniej, im dłużej dana osoba czeka na rozpatrzenie swojego wniosku przez Amazona.

Mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla Merchera!

Wierz mi, że kiedy na własne oczy przekonałem się, że ta metoda jest piorunująco skuteczna i działa ekspresowo, oraz kiedy takich dodowów zacząłem otrzymywać coraz więcej, czułem się zapewne tak, jak Alexander Fleming, kiedy odkrył penicylinę.
… no dobra, pewnie nie czułem się tak samo, ale świadomość, że wraz z moimi kursantami odkryliśmy coś, co może pomóc całej rzeszy ludzi, którzy stracili nadzieję, lub którzy w ogóle nie podejmowali próby dostania się na Merch by Amazon wiedząc, że nie jest to łatwe zadanie, czułem ogromną ekscytację i od razu podjąłem działania, zacząłem nagrywać, pisać, testować.

Całe popołudnie tamtego dnia chodziłem po mieszkaniu łapiąc się za głowę, przeklinając pod nosem z niedowierzania i próbując wymyślić sposoby, na które mogę podważyć to, na co wpadłem, ale ekscytacja była tym silniejsza, że nie miałem żadnych danych, którymi dałoby się tę metodę podważyć!

Co się okazało?

Na poczym więc polega nowa metoda? Jak się dostać do Amazon Merch?

Jeżeli Twoje zgłoszenie oczekuje już od tygodni (przynajmniej dwóch, a najlepiej więcej) na rozpatrzenie, paradoksalnie… jesteś w idealnej sytuacji, gdyż właśnie w takiej nowa metoda działa najskuteczniej!

W sytuacji, gdy nie jesteś jeszcze zarejestrowany(-a) na Mercha, nie wysłałeś(-aś) aplikacji i nie wiesz jak się zarejestrować i jak napisać aplikację, zacznij od TEGO WPISU lub jego WERSJI VIDEO.

To, co musisz zrobić, kiedy Twoja aplikacja czeka już na rozpatrzenie, to skontaktować się z supportem (biurem obsługi klienta Amazon Merch on Demand) i wysłać do nich mail z zapytaniem o status Twojego konta/zgłoszenia.

Brzmi prosto? Bo takie jest!

Aby skorzystać z tej metody, wykonaj następującą sekwencję ruchów:

1. Zaloguj się do swojego konta Amazon Merch on Demand. Nie zwracaj uwagi na komuniat, że Twoja aplikacja nadal oczekuje na rozpatrzenie, zjedź na dół i kliknij w widoczne na zdjęciu poniżej „Contact Us„:

Nowa metoda aplikacji na Amazon Merch on Demand: Krok pierwszy


2. Następnie w dziale „Have a Merch account?” (ponieważ posiadamy już konto, nie jest ono jeszcze po prostu aktywne) wybieramy „submit your question„:

Nowa metoda aplikacji na Amazon Merch on Demand: Krok drugi

3. Zostawiając wybrany domyślnie rynek amerykański (Marketplace: Amazon.com), spośród dostępnych tematów (Subject) wybieramy „Account or Application Status„:

Nowa metoda aplikacji na Amazon Merch on Demand: Krok trzeci

4. Zachowując pełną kulturę, nakreśl sytuację: napisz (oczywiście piszemy w języku angielskim), że czekasz już określoną ilość czasu, wykaż zrozumienie, napisz, że zdajesz sobie sprawę, że takich zgłoszeń dostają codziennie bardzo dużo, ale chciesz dowiedzieć się kiedy będzie szansa poznać ich decyzję w Twojej sprawie, gdyż zależy Ci na tym, aby dostać się do Mercha.

Przykładowa treść takiej wiadomości, już w języku angielskim, bazująca na wiadomościach, które skutecznie przeszły przez tę metodę i dzisiaj działają już na Merchu jest dostępna dla kursantów stworzonego przeze mnie Kursu Merch by Amazon, o którym więcej możesz przeczytać TUTAJ.

Kiedy nowa metoda może nie zadziałać?

Aby nowy sposób ułatwiający jak się dostać na Amazon Merch mógł zadziałać, musimy być cierpliwi.
Jeżeli wyślemy naszą aplikację i jeszcze tego samego, czy następnego dnia będziemy już wysyłać do supportu maila z „przypomnieniem”, prawdopodobnie zostaniemy zbyci formułką, z której w skrócie dowiemy się tyle, że musimy czekać dalej.

Przy obecnym stanie danych, bazując na informacjach od osób, które z tej metody korzystały, najlepiej jest odczekać minimum 16 dni od czasu wysłania naszej aplikacji/zgłoszenia.
Im więcej czasu upłynęło, tym bardziej zwiększa się nasza szansa na powodzenie, a jeśli jesteś osobą, która czeka na rozpatrzenie zgłoszenia już na przykład 2-3 (lub więcej) miesięcy, ta metoda powinna przynieść pożądany skutek jeszcze tego samego dnia, kiedy wyślemy maila do supportu z przypomnieniem (naprawdę).

Aktualizacja: Zdarzały się również przypadki, gdy ludzie wysyłali „przypominajkę” do supportu Amazon Merch już kilka dni po wysłaniu aplikacji i czasami okazywało się to skuteczną strategią: nie wiadomo od czego to zależy, więc ciężko jeszcze powiedzieć która opcja okaże się dla Ciebie skuteczniejsza, może to być wyłącznie kwestia przypadku.


Moje zgłoszenie zostało już zaakceptowane – co dalej?

Gratulacje! Oficjalnie jesteś już na pokładzie Amazon Merch!

Jeżeli jesteś już oficjalnie członkiem Mercha: przyjmij moje serdeczne gratulacje!
Co dalej? Jak sprzedać pierwsze koszulki, jak wyjść z Tier 10 i jak zbudować pasywne imperium, które będzie zarabiać podczas, gdy Ty będziesz smacznie spać?

Przeczytaj koniecznie TEN WPIS, lub zobacz jego WERSJĘ VIDEO.

Dołącz do Akademii Print On Demand


Jeżeli zaś chcesz wystartować z wysokiego C z przewagą nad innymi i na dzień dobry wejść na wyższy poziom, dołącz do naszej Akademii Print On Demand, która nauczy Cię wszystkiego od A do Z, począwszy od założenia konta, rejestracji, tworzenia pierwszej koszulki, szukania nisz, słów kluczowych, darmowe sposoby promowania Twoich produktów, dostaniesz też ogrom potrzebnych narzędzi, oraz dostęp do zamkniętej grupy facebookowej tylko dla kursantów.

Nie chcę, aby brzmiało to jak przechwałki, jednak czuję się w obowiązku poinformować Cię, że jest to jedyny w Polsce kurs, stworzony przez praktyka i pasjonata – osobę, która zarobiła już na Amazon Merch dziesiątki tysięcy dolarów i dla której Merch jest głównym źródłem zarobku: dzięki niemu w lipcu 2022 odszedłem z pracy etatowej.

Moje zarobki z Mercha: stan na marzec 2024

Akademia Print On Demand to nie tylko najlepszy w Polsce Kurs Amazon Merch – jest to zbiór czterech kursów w cenie jednego! Nauczysz się:

  • zarabiać na Amazon Merch
  • zarabiać na Redbubble
  • zarabiać na Teepublic
  • tworzyć piękne kompozycje w Canva
Akademia Print On Demand

Dołącz do Akademii Print On Demand TUTAJ

Życzę Ci wielu sukcesów w świecie Mercha: działaj odważnie i buduj dla siebie lepsze jutro!

Wersja video tego wpisu:Leave a Reply

Your email address will not be published.