Ja również, podobnie jak Ty, wiele razy zastanawiałem się jak zarabiać w internecie, zanim znalazłem sposób, przy którym zostałem już na stałe i który od kilku już lat stanowi mój główny, miesięczny dochód.

Przeczytaj ten artykuł w całości, aby nie tylko ustrzec się kosztownych błędów, ale też poznać sprawdzone przeze mnie sposoby na biznes w sieci.

Gdy rozpocząłem mój projekt „Brodaty Mercher”, czyli bloga i kanał YouTube, na których uczę jak zarabiać w internecie za pomocą Amazon Merch on Demand, zależało mi, aby dotrzeć do jak największej ilości ludzi, a tylko ten, kto rozwijał bloga, czy kanał wie, jak żmudne i powolne są początki.

Grupy, dotyczące zarobku w internecie


Pomyślałem więc, że idealnym miejscem do promowania moich treści, będą fejsbukowe grupy tematyczne, typu: „Zarabianie w internecie”, „Zarabiamy online” czy „Jak zarabiać w internecie” (nazwy nie są prawdziwe, chodzi mi o nakreślenie o jaki typ grup chodzi).

Naiwnie myślałem, że spotkam tam dwie grupy ludzi: pierwszą, takich, jak ja, czyli osoby, które chcą promować swoje treści, oraz drugą, czyli odbiorców, osoby, które szukają możliwości dorobienia sobie po godzinach, czy stworzenia w internecie poważnego biznesu online.
Ku mojemu zaskoczeniu, a raczej ku mojemu rozczarowaniu, okazało się, że tego typu grupy są jednym wielkim siedliskiem oszustów, żerujących na ludzkiej desperacji i naiwności, którzy nie potrafią odróżnić prawdziwej okazji biznesowej, czy dobrego i bezpiecznego sposobu na biznes w internecie, od totalnego scamu i ewidentnego, rzucającego się w oczy od początku oszustwa:

Królowały tam posty, typu „Szybkie 800zł za założenie konta, pisać priv”.
Zapaliła mi się w głowie czerwona lampka, sprawdziłem więc sekcję komentarzy, spodziewając się, że ktoś na pewno wytknie tej osobie, że to jakieś szemrane „interesy”.
Niestety, tutaj również się pomyliłem: zobaczyłem tam kilkadziesiąt komentarzy ludzi, którzy byli ewidentnie zainteresowani tą ofertą, pisząc autorowi, że napisali do niego prywatną wiadomość.
Przeraziło mnie to tym bardziej, że kilkanaście sekund zajęło mi, żeby dotrzeć do postów, które stanowiły drugą połowę treści, które się w tej grupie znajdowały a były to posty w stylu:
Osoba XYZ oszukała mnie, nie wypłaciła pieniędzy, szukam jej danych osobowych, jutro idę na policję, zgłaszam sprawę” itp.
Ludzie w tych grupach kompletnie nie uczyli się na błędach, byli tak zdesperowani, żeby znaleźć sposób na to jak zarabiać w internecie, że nie weryfikowali w ogóle osoby, która taki „sposób” przedstawia.

Myślę że za mało mówi się na ten temat, bo w ten sposób można naprawdę stracić sporo pieniędzy i zdrowia. Jeżeli jesteś członkiem/członkinią tego typu grup, koniecznie bardzo porządnie sprawdzaj konto osoby, która tego typu ogłoszenia publikuje. Zauważ, że najczęściej jest to osoba, która albo nie pokazuje nawet swojej twarzy, albo nie pokazuje nazwiska, posługuje się dziwnymi nazwami użytkownika, typu „Michał Michał”, czy skrótami, typu „Katarzyna KMWTW”: takie sytuacje powinny od razu wzbudzić twoją podejrzliwość i na dzień dobry powinna zapalić się jakaś czerwona kontrolka w Twojej głowie.

Zastanów się: ktoś oferuje dużą sumę pieniędzy do zarobienia w kilka minut, na przykład za otwarcie konta w banku: jaki interes ta osoba może mieć w oddaniu Ci praktycznie za darmo takiej kwoty?
Zdarzają się oczywiście banki, które mają w swojej ofercie programy partnerskie, rzeczywiście można zarobić na przykład kilkadziesiąt złotych za otwarcie konta, lub polecenie znajomego, jednak rzadko są to kwoty kilkuset złotych i rzadko są wypłacane od razu – z reguły trzeba spełnić kilka czasochłonnych punktów.

Musisz mieć na uwadze, że być może ta osoba to najzwyczajniej w świecie oszust, strach pomyśleć co może z takimi danymi zrobić! Na pewno wiele z takich osób któregoś dnia obudziło się, mając w skrzynce na listy ponaglenie spłaty kredytu, którego nawet nie brali.

Ludziom w obecnych czasach zdecydowanie brakuje cierpliwości. Nie zrozum mnie źle: w pełni rozumiem, że życie pisze różne scenariusze: wiele osób w trudnej sytuacji finansowej wpada w desperację. Oczywiście, nigdy nie wiadomo kiedy taka sytuacja może się pojawić. Jednak pomimo tej desperacji zawsze należy dokładnie weryfikować wszelkiego rodzaju „okazje”, by zarabiać w internecie.

Odroczona gratyfikacja, a zarabianie w Internecie

Zapewne obił Ci się kiedyś o uszy termin „odroczona gratyfikacja”?
Jest to bardzo nieintuicyjna dla naszego stymulowanego dopaminą mózgu umiejętność, którą coraz mniej osób w naszych czasach posiada, a która według mnie i nie tylko według mnie, determinuje to, czy dana osoba osiągnie coś w życiu, na przykład finansowy sukces.
Nasz mózg dąży do doznawania przyjemności i satysfakcji jak najkrótszą, najłatwiejszą drogą, żeby sprawić sobie natychmiastową gratyfikację – zbyt częste uleganie pokusom szybkich „strzałów” przyjemności, prowadzi do rozwoju nałogów i uzależnień.
Odroczona gratyfikacja to umiejętność, która pozwala nam opierać się pokusie, a żeby zamiast tego pracować nad rzeczami ważnymi i trudnymi, bo to one zazwyczaj są tymi, które dają realną wartość.
Nasz mózg będzie uparcie przeszkadzać nam w realizacji takich projektów, choćby poprzez prokrastynację, czy opór.
Na szczęście nie jesteś swoim mózgiem – mając świadomość jego „trików” możesz zawsze stawiać na swoim i wygrywać z pokusami.

Wiele osób oczekuje, że zacznie zarabiać pieniądze teraz, zaraz, natychmiast, że spadnie na nią deszcz banknotów, tylko za to, że założy sobie gdzieś konto.
Bardzo wątpliwe, że taka osoba kiedykolwiek osiągnie sukces finansowy, czy jakikolwiek inny.
Wszystko, co jest w życiu ważne wymaga pracy i czasu.
Muszę Cię rozczarować, ale nie ma żadnych dróg na skróty, jeśli chodzi o biznes: nieważne, czy to otwarcie firmy, czy to sposoby na to jak zarabiać w internecie, nie ma to znaczenia, bo sukces zawsze wymaga czasu i pracy. Jeżeli ktoś sugeruje, że można przeskoczyć to wszystko, prawdopodobnie kłamie i próbuje wcisnąć Ci swoje usługi, lub próbuje wyłudzić dane.

Fanpage kanału YouTube’owego „Nie wiem ale się dowiem” opublikował kiedyś post, którego fragment Ci zacytuję: „Mam hipotezę, że cierpliwość będzie najbardziej owocną cechą w następnych latach, w erze, gdzie każdy chce efektów od razu, cierpliwość może wyposażyć ludzi w bardzo rzadkie narzędzia, które będą ułatwiać życie.”

Ja jestem dokładnie tego samego zdania: uważam że musisz mieć świadomość, że cierpliwość i praca to absolutnie niezbędne elementy sukcesu, które w obecnych czasach ten sukces nieomal gwarantują, gdyż jesteśmy otoczeni ludźmi leniwymi, którzy oczekują natychmiastowej gratyfikacji, dlatego szukają opcji na zarabianie przez internet, ale szukają ich w złych miejscach i w zły sposób.

A zatem jak zarabiać w internecie?


Nie zrozum mnie źle: uważam, że zarabianie przez internet jest w obecnych czasach jedną z najlepszych opcji na zarabianie w ogóle. Ja sam utrzymuję się wyłącznie z zarabiania przez internet już od dłuższego czasu i bardzo sobie to chwalę, obecnie robię to już na „pełen etat”.
Jednak naprawdę trzeba umieć wyważyć tego typu opcje i zweryfikować ich wiarygodność.

Jeżeli ktoś oferuje ci jakąś formę zarabiania w internecie, nie może wstydzić się firmować swoim nazwiskiem swoich usług. Ja nazywam się Mateusz Bober i możesz łatwo sprawdzić dane mojej firmy, zarejestrowanej na to nazwisko, możesz też przeczytać o mnie sporo w zakładce O MNIE

Ja również uczę jak zarabiać w internecie, jednak są to sposoby, które dosłownie w kilka minut można zweryfikować: jest to zarabianie na Amazon Merch od Demand, czyli stronie, która umożliwia nam sprzedawanie nadruków na koszulki.

Jest to moja ulubiona opcja na zarabianie przez internet, bez wychodzenia z domu.
Polega na tworzeniu prostych plików graficznych, które klienci Amazona mogą kupować na całym świecie w formie koszulek, a my, za każdą taką sprzedaną sztukę, otrzymujemy prowizję w postaci kilku dolarów.
Z czasem, takich koszulek możemy wystawiać dosłownie tysiące i nie musimy nawet posiadać żadnych umiejętności graficznych (ja sam takich nie posiadam).

TUTAJ możesz zobaczyć jak w bardzo prosty sposób sam tworzę swoje nadruki na koszulki.

Jak stworzyć koszulkę na Amazon Merch

Wiarygność i bezpieczeństwo


Amazon jest jedną z największych firm na świecie, oczywistym więc jest, że nie mogą pozwolić sobie na niedomówienia. Amazon bardzo dba o swoich klientów i ich bezpieczeństwo, nie ma więc żadnej mowy o wątpliwościach, czy ryzyku: jest to realny biznes w sieci, który, może zacząć dosłownie każdy, podobnie zresztą jest z biznesem na Amazon KDP, czy stronach pokoju Redbubble, które działają na takiej samej zasadzie druku na żądanie.

Druk na żądanie sprawia, że produkt wirtualny zostaje wyprodukowany dopiero w momencie kiedy ktoś go kupi, wtedy staje się realnym produktem fizycznym.
Na Amazon Merch możemy umieszczać swoje grafiki na wirtualnych koszulkach, taka koszulka jest wystawiona na sprzedaż na Amazonie. Gdy klient Amazona taką koszulkę kupi, Amazon drukuję tą koszulkę, wysyła ją klientowi i zajmuje się całą obsługą.
Dzięki temu nie musimy inwestować żadnego kapitału w towar, czy magazyn. Między innymi z tego powodu (choć jest ich znacznie więcej), jest to mój absolutnie ulubiony i w pełni bezpieczny sposób na to, jak zarabiać w internecie.

Poznaj sposób na biznes w sieci, który uwolnił mnie od etatu


Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego bezpiecznego sposobu zarabiania przez internet, zapisz się na Darmowy Kurs Domowego Biznesu TUTAJ
Krok po kroku wyjaśnię Ci w nim jak działa ten biznes, oraz jak wystartować.

Darmowy Kurs Domowego Biznesu

Dołącz do mojej Akademii Print On Demand

Jeżeli zaś chcesz wystartować z wysokiego C z przewagą nad innymi i na dzień dobry wejść na wyższy poziom, dołącz do naszej Akademii Print On Demand, która nauczy Cię wszystkiego od A do Z, począwszy od założenia konta, rejestracji, tworzenia pierwszej koszulki, szukania nisz, słów kluczowych, darmowe sposoby promowania Twoich produktów, dostaniesz też ogrom potrzebnych narzędzi, oraz dostęp do zamkniętej grupy facebookowej tylko dla kursantów.

Akademia Print On Demand

Akademia Print On Demand to nie tylko najlepszy w Polsce Kurs Amazon Merch – jest to zbiór czterech kursów w cenie jednego! Nauczysz się:

  • zarabiać na Amazon Merch
  • zarabiać na Redbubble
  • zarabiać na Teepublic
  • tworzyć piękne kompozycje w Canva

Dołącz do Akademii Print On Demand TUTAJ

Życzę Ci samych sukcesów i pozdrawiam Cię serdecznie! 🙂
Mateusz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.