Szukasz pomysłu na biznes online w 2022 roku i chcesz zbudować swój własny dochód pasywny, ale nie wiesz jak zacząć?
Dziś rozwieję całkowicie Twoje wątpliwości i pokażę Ci ile można zarobić na Amazon Merch (dawniej Merch by Amazon), oraz czy nadal warto do Mercha dołączyć w 2022 roku (spoiler alert: warto jak diabli).

Zarobki na Amazon Merch on Demand:

Aby zbytnio nie przedłużać, spójrz na poniższą koszulkę Happy Twosday, nawiązującą do „daty sześciu dwójek”, czyli 2.02.2022. W czasie, kiedy została opublikowana, nikt nie wiedział jeszcze, że ta data wcale taką szczęśliwą dla świata się nie okaże, ale nie zbaczajmy z tematu.
„Happy Twosday” było naprawdę potężnym trendem i koszulek w tej niszy była cała masa, ogrom z nich sprzedawała się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Jednak poniższy przykład rzucił mi się w oczy jako przykład wybitny: po pierwsze – jest to koszulka sprzedawana właśnie poprzez Merch by Amazon, czyli w formie druku na żądanie (jeśli jesteś osobą nową w tym temacie i nie masz pojęcia o czym piszę, TUTAJ możesz zapisać się na Darmowy Kurs Domowego Biznesu, w którym dowiesz się jak działa Amazon Merch i dlaczego jest to najciekawsza forma biznesu jaką znam).

Merch by Amazon: zarobki na jednej koszulce.

Przyznać trzeba, że jest to naprawdę bardzo dobry projekt, osoba, która tworzyła tę grafikę na pewno nie robi tego od wczoraj, jednak jeśli śledzisz mojego bloga, lub kanał YouTube wiesz już świetnie, że wcale nie musimy umieć tworzyć tak dobrych wzorów, by zarabiać na Merch by Amazon.

Czy warto wchodzić na Merch by Amazon w 2022?Ale do rzeczy: widoczna koszulka kosztuje $18,85, a koszulki w takiej cenie dają nam prowizję od sprzedaży wynoszącą dokładnie $4,37, czyli według dzisiejszego kursu Dolara Amerykańskiego, dokładnie 18,01 zł za jedną sprzedaną sztukę. Całkiem nieźle, jak na zarobek na produkcie, który technicznie nawet nie istnieje w rzeczywistym świecie i w którego produkcję nie trzeba było włożyć ani centa, prawda?

Przejdźmy do danych, które daje nam rozszerzenie Merch Informer (swoją drogą, niebywale przydatne narzędzie, przekonaj się sam(-a) TUTAJ.

Co to jest i jak sprawdzić BSR produktu na Amazonie?


BSR (czyli Best Seller Rank) tej koszulki, czyli numer, świadczący o tym jak dobrze sprzedaje się dany produkt na Amazonie wynosi 15,004, a jeśli działasz już czy to na Merch by Amazon, czy to na Amazon KDP, lub Amazon FBA/FBM, świetnie wiesz jak korzystny jest to BSR (im niższa wartość BSR, tym lepiej sprzedaje się dany produkt).

Taki BSR świadczy o tym, że ta koszulka sprzedaje się obecnie około 200 razy.
Wystarczy nam proste obliczenie matematyczne, by wiedzieć, że ta koszulka zarabia obecnie ponad 3600zł. Od tego wystarczy odliczyć 10% podatku, który Amazon pobiera sobie jeszcze przed wypłaceniem nam pieniędzy, a to daje nam 3240zł zarobku na rękę dzięki jednej koszulce, której wydanie nie kosztowało nas ani złotówki.

UWAGA 1: nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że piszę ten wpis 25 lutego, czyli 3 dni po „Twosday”, co nie przeszkadza Amerykanom kupować tę koszulkę codziennie!
Taka właśnie jest potęga trendu i potęga rozpędzonych sprzedaży na Merch by Amazon.

UWAGA 2: Jeśli chcesz wiedzieć, jaki był szacunkowy zarobek z tej koszulki jeszcze przed 22 lutego, czyli wtedy, kiedy przeżywała ona swój renesans, możesz wpaść na mojego TikToka i przekonać się samodzielnie TUTAJ.
Uprzedzę Cię tylko – jeśli nie siedzisz, to usiądź, bo możesz się bardzo zdziwić o jakiego rzędu kwotach tutaj mowa.
Spokojnie, nie musisz posiadać konta na TikToku, żeby móc zobaczyć ten krótki filmik, choć szczerze mówiąc – zachęcam Cię do tego, mimo, że jeszcze kilka tygodni temu byłem bardzo sceptyczny względem tej platformy. Okazuje się, że wbrew pozorom(!), na TikToku znajdziemy ogrom treści biznesowych i rozwojowych, czyli tego, co tygryski lubią najbardziej.

Nadmienię tylko, że wyżej przedstawiony produkt nie należy do mnie (nie „chwalę się” swoimi niszami w internecie, musisz mi to wybaczyć!).

Jest tego znacznie więcej!

Jeśli myślisz, że ta koszulka to jakiś odosobniony przypadek i pozostałe nie sprzedają się tak dobrze, pozwól, że wyprowadzę Cię z błędu i odeślę do filmiku na moim kanale YouTube, gdzie omawiam typowy przykład tzw. koszulki evergreen, czyli takiej, która sprzedaje się na Amazonie przez cały rok, gdyż nie tyczy się żadnego konkretnego wydarzenia, daty, okresu, a która jest o wiele prostsza graficznie, niż ta z przykładu powyżej – każdy jest w stanie stworzyć tak prosty wzór w ciągu maksymalnie kilku minut, zresztą, co ja się będę produkować – po prostu ZOBACZ.

Pamiętaj, że zarabianie na Merch by Amazon to naprawdę prosta sprawa, którą może rozpocząć każdy, kto spełnia trzy warunki:

1. Ukończył 18 lat
2. Posiada komputer z dostępem do internetu
3. Zna podstawy języka angielskiego
, choć w obecnych czasach, w dobie takich wynalazków jak Grammarly, czy DeepL, internet może stać się naszym osobistym i darmowym tłumaczem angielsko-polskim.

Nie są to zbyt wygórowane wymagania, prawda?
Zauważ, że nie wspomniałem tutaj słowem (i nie jest to przypadek) o posiadaniu firmy, zdolnościach graficznych, czy kapitale na start. Wszystkie te rzeczy są zbędne w tym modelu biznesowym.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym co to jest Amazon Merch, czyli dawny Merch by Amazon, jak działa, czemu tak go wychwalam, oraz jak się tam dostać – wystarczy, że klikniesz TUTAJ, aby w zamian za wpis do mojego newslettera zapisać się do Darmowego Kursu Domowego Biznesu, gdzie tłumaczę osobom początkującym jak działa biznes print on demand na Amazonie.

Darmowy Kurs Domowego Biznesu

Dołącz do Akademii Print On Demand

Jeżeli zaś chcesz wystartować z wysokiego C z przewagą nad innymi i na dzień dobry wejść na wyższy poziom, dołącz do naszej Akademii Print On Demand, która nauczy Cię wszystkiego od A do Z, począwszy od założenia konta, rejestracji, tworzenia pierwszej koszulki, szukania nisz, słów kluczowych, darmowe sposoby promowania Twoich produktów, dostaniesz też ogrom potrzebnych narzędzi, oraz dostęp do zamkniętej grupy facebookowej tylko dla kursantów.

Akademia Print On Demand

Ta Akademia mojego autorstwa, bazująca na latach doświadczenia i wiedzy zza oceanu, przeprowadzi Cię krok po kroku od rejestracji na Amazon Merch, przez wysłanie zgłoszenia, naukę szukania nisz, pomysłów i inspiracji, tworzenie produktów w prostych programach graficznych, oraz publikację i promocję swoich pierwszych koszulek: jest to jedyny taki kurs w Polsce!

Akademia Print On Demand to nie tylko najlepszy w Polsce Kurs Amazon Merch – jest to zbiór czterech kursów w cenie jednego! Nauczysz się:

  • zarabiać na Amazon Merch
  • zarabiać na Redbubble
  • zarabiać na Teepublic
  • tworzyć piękne kompozycje w Canva

Dołącz do Akademii Print On Demand TUTAJ


Jeśli masz do mnie pytania, napisz do mnie na mateusz@brodatymercher.pl

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci świetnych sprzedaży!

Leave a Reply

Your email address will not be published.